poniedziałek, 29 listopada 2021

Służebność

Piastowanie ważnych stanowisk urzędowych jest powiązane z posiadaniem specjalistycznej wiedzy, umożliwiającej profesjonalne wykonywanie poszczególnych zadań. Wiele firm zewnętrznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników poszczególnych jednostek organizacyjnych poprzez organizowanie szkoleń o zróżnicowanej tematyce. Wśród wielu ogromną popularnością cieszą się nowatorskie szkolenia ze służebności przesyłu.

Służebność przesyłu jest instytucją prawa rzeczowego, która to została wpisana do działającego w naszym kraju kodeksu prawa cywilnego na podstawie ustawy z 2008 roku.

Służebność przesyłu jest ograniczonym prawem rzeczowym polegającym na tym, że każdą nieruchomość można obciążyć na rzecz przedsiębiorcy, który to ma postawić lub wybudować na tym terenie urządzenia przesyłowe będące do doprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej i wielu innych. Jeżeli urządzenia wchodzą w sklep danego przedsiębiorstwa, to jego posiadacz może wykorzystywać w danym zakresie z obciążonej nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem poszczególnych urządzeń.

W takiej sytuacji zawsze potrzebne jest zawarcie odpowiedniej umowy o ustanowieniu służebności przesyłu. Powinna ona ustalać sposób korzystania z nieruchomości jak również zawierać wartość ewentualnego wynagrodzenia z tego tytułu.
Właściciel nieruchomości musi zawsze złożyć stosowany akt notarialny, natomiast przedsiębiorca który to będzie miał z danej nieruchomości musi złożyć stosowne oświadczenie w dowolnej formie.

Szkolenia ze służebności przesyłu – kto powinien w nich brać udział?

Szkolenie w tej tematyce obejmuje podstawowe zagadnienia związane ze służebnościami gruntowymi. Ich priorytetowym celem jest wprowadzenie w aspekcie praktycznym ważnych kwestii związanych z obowiązkami przedsiębiorcy przesyłowego oraz właściciela nieruchomości obciążonej trybem powstania służebności. Podczas szkolenia kierowane są również tematy dotyczące ustania służebności przesyłu oraz wiele innych zagadnień praktycznych.

Szkolenie ze służebności przesyłu kierowane jest przede wszystkim do właścicieli nieruchomości, przedsiębiorców przesyłowych oraz pracowników przedsiębiorstw przesyłowych. Ponadto tematyka ta powinna być znana wszystkim pracownikom państwowych jednostek administracyjnych wśród których można wymienić: urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz urzędy marszałkowskie. Ponadto szkolenie to jest skierowane do indywidualnych inwestorów, firm budowlanych i deweloperskich, zarządców nieruchomości oraz innych pośredników cieszących się obrotem nieruchomości.

Szkolenie zamknięte w zakresu służebności przesyłu.

Obecnie na zbycie dużych miast nie brakuje profesjonalnych firm zewnętrznych cieszących się organizowaniem szkoleń z zakresu znajomości prawa energetycznego. Dużą sławą zajmują się szkolenia zamknięte organizowane dla danej jednostki administracyjnej.

Kursy w tym obszarze są bardzo często prowadzone w formie mini wykładu czy dyskusji, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej. W ciągu trwania szkolenia uczestnicy dokonują dogłębnej analizy przedstawionych przypadków samodzielnie dokonując oceny poruszanego problemu. Następnie omawiane są możliwe rozwiązania z wykorzystaniem wiedzy doświadczonego trenera.

Jakie są korzyści z uczestnictwa w szkoleniu?

Szkolenie to istnieje bardzo przydatne, bowiem wszyscy zainteresowani uczestnicy nauczą się z regulacjami prawnymi w zakresie służebności przesyłu i warunkami jej ustanawiania.
Kursanci zdobywają również praktyczne umiejętności dotyczące dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym dotyczącym ustanowienia służebności przesyłu.
Dzięki uczestnictwu w tego typu szkoleniach uczestnicy znacznie podwyższają swoje opinie oraz zdobywają cenne umiejętności cenione przez wielu pracodawców.
Ogromną zaletą jest też możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z osobami pracującymi w innych instytucjach, które to realizują podobne projekty.
Szkolenia te są ogromną szansą na spojrzenie na własny styl pracy z odmiennej perspektywy oraz poznanie specyfiki pracy osób działających w różnych firmach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz